Sötétítő függönyök


Sötétítő függöny

A megfelelő sötétítő függöny szigetel és nem engedi be a meleget.

A jó sötétítő függöny nem csak a fényt tudja kizárni, de a szigetelésben is hasznos lehet, hisz nyáron nem engedi be, télen pedig ki a hőt. Az olcsó műanyag verziók helyett ezért érdemes inkább a vastagabb, többrétegű, fémből készült sötétítő függöny verziókat választani.

Sötétítő függöny előnyei

Ha gyakran besüt a lakásunkba a nap, viszont nincs arra lehetőségünk, hogy redőnyt szereltessünk fel, érdemes a speciális sötétítő függöny vásárlása. Ugyanis a sötétítő függöny ugyanolyan jó szolgálatot tehet, mint egy jó minőségű redőny. Általában ezek a függönyök igen vastag anyagból készülnek, éppen azért, hogy ne eresszék át a fényt. Amennyiben a sima, fényáteresztő függöny mellé kerül egy plusz sötétítő függöny is, akkor mindenképp figyeljünk oda arra, hogy két sínt biztosítsunk a függönyöknek. Ugyanis a fényáteresztő függöny kerül az ablakhoz közel, majd erre kerül rá a sötétítő függöny. Ez általában igen sötét színű, nagyon ritkán mintás anyag. Ettől még viszont ugyanolyan dísze lehet a lakásnak, ha megfelelő színt és stílust választunk a meglévő bútoraink mellé. Általában ezeket a függönyöket is méretre varrathatjuk, így pedig egyedi dísze lehet a nappalinknak, vagy éppen a hálószobánknak. Tisztításával kapcsolatban viszont kérjük szakmai segítséget, hiszen igen nagy mennyiségű anyagról van szó.

A sötétítő függöny két fajtáját érdemes megemlíteni:

Dim out: A 70-75 %-os technikai fényzáró képességgel rendelkező függönyöket nevezik dim outnak. Ezek a függönyök már erősen korlátozzák a beérkező fényt, de még nem zárják ki teljesen azt.

Black out: Speciális eljárással készülő függönyfajta. Két textílréteg közé egy harmadik, teljesen fekete réteg kerül, így ez a függöny már képes a fény 100 %-os kizárására, gyakorlatilag fényes nappal képes vaksötétet csinálni a szobában.