Szállásunk a sátor


Ha igazi természetközeli élményre vágysz, jöhet a kempingezés és sátorozás. Nem gond a  zápor, zivatar, vagy épp a levegő lehűlése, ott a sátor, amelyben vígan aludhatsz esténként.  Ma már rengeteg túrasátort találunk a különböző boltok kínálatában. Egy-kétrétegű, kupola, alagút, egy-két-háromszemélyes, előteres, stb… A sok tulajdonság között olykor nehéz eligazodni, és kiválasztani az igényeinknek megfelelőt. Egy jó túrasátortól elvárható a kis súly, a könnyű felállíthatóság, a dupla réteg és megfelelő vízállóság, a kényelmes bejárhatóság és a jó szállíthatóság!

Magam részéről én az egyrétegű sátrakat fesztivál sátornak hívom, mert a legtöbb ilyen kivitel nem sokat bír, mind vízállóság, mind strapabírás terén. Azért jó, mert nagyon könnyű, nagyon olcsó. Ha baja lesz, csak kidobod… Ha hosszútávra tervezel, és olykor-olykor, akár csak hazánk középhegységeibe is túráznál, akkor mindenképp kétrétegű modellt válassz, de figyelj arra, hogy a sátor két rétege ne érjen egymáshoz, mert ez esetben be tud ázni.  Ha már többedmagaddal számolsz, az sem baj, ha éjjelre van hova rakni a csomagjaitok – legyen előtere is. 

Mindezek mellett a súly is fontos, hisz ha nem csak az autótól pár száz méterig kell cipelned a sátrad, akkor nem mindegy hány kilogramm húzza majd a vállad. A 4 kilogramm alatti sátrak elfogadhatóak, a 3 alattiak jók, ha kettőhöz közelit viszel, tökély! Persze egy nehezebb modellt szét is oszthatsz magatok között, osztozva a súlyon. Ha épp választás előtt állsz, arra is gondolj, hogy ha épp a hátadon lesz a sátor, mennyire akadályoz majd a haladásban. Mert például, ha sűrű növényzetben fogunk haladni, egy kör alakúra csomagolható sátor, a hátizsákunk két oldalán kilógó részével folyamatosan akadályozza majd az előrehaladásod.